DARMOWA DOSTAWA
Darmowa dostawa (Kurier Inpost) już od 300,00 zł.

Miód lipowo - leśny. Surowy, nierozgrzewany miód, zebrany przez pszczoły na przełomie czerwca i lipca przy starych lipowych alejach zachodniej Warmii. Jest efektem jednoczesnego nektarowania lip, leśnych ziół i białej koniczyny. Według medycyny ludowej, miód lipowo - leśny pozytywnie wpływa na odporność, wykazuje działanie przeciwgorączkowe, uspokajające i napotne. 

Miód lipowo-leśny

Miód lipowo - leśny

Oto zbiór miodu lipowego, który pszczoły wzbogaciły o nektary leśnych ziół, dlatego otrzymał nazwę lipowo-leśny, która naszym zdaniem najlepiej oddaje jego bogaty charakter. W smaku delikatny, złożony, z przeważającymi wyraźnie nektarami lipy. Kolor patoki piwny, po skrystalizowaniu jasnożółty. Zebrany przez pszczoły przy starych alejach lipowych zachodniej Warmii.

Właściwości miodu lipowo - leśnego

Według tradycji ludowej, miód lipowo - leśny wykazuje działanie przeciwgorączkowe, napotne i uspokajające. Zalecany jest przy przeziębieniach, anginach i w stanach wyczerpania psychofizycznego. Dzięki zawartość spadzi, miód ten jest również bogatym źródłem biopierwiastków. 

Miód surowy, nierozgrzewany 

Naszych miodów nigdy nie poddajemy obróbce termicznej, nie trzymamy ich w stalowych beczkach, ale przelewamy do słoików zaraz po odwirowaniu z plastrów, dzięki czemu nie tracą swych właściwości i aromatów. Miód surowy należy przechowywać w chłodzie - najlepiej w temperaturze poniżej 18°C.

Nasze wpisy blogowe:

Kolory miodu - czyli jak rozróżnić gatunki miodów
Miód na serce - miód na zdrowie i miłość

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl