Myśl Hipokratesa w praktyce

Niech pożywienie będzie lekarstwem - przykazał kiedyś Hipokrates, a my za nim powtarzamy przez wieki, z coraz większym przekonaniem, że chłop wiedział co mówi! Prawie 50 lat temu Marc Lalonde oszacował, że największy wpływ na naszą zdrowotność ma styl życia (53%) - a więc aktywność fizyczna i właśnie sposób odżywiania. 

W praktyce, przykazanie Hipokratesa może okazać się całkiem proste - nie koniecznie wymaga zmiany diety i zrewolucjonizowania zawartości spiżarni. Wystarczy wszak przyłożyć większą wagę do jakości produktów, które spożywamy. 

Jakość tego co jemy zależy od wielu czynników - od stanu przyrody, w którym wzrasta przyszłe jedzenie, przez wartość odmian i gatunków, po uczciwość rolnika. Cała reszta, to pomysłowość, wiedza i doświadczenie, które pozwalają wydobyć z darów ziemi to co najlepsze i nie popsuć nic po drodze.

Szczęściem naszego gospodarstwa jest to, że mamy wpływ na wszystkie te czynniki, gdyż sami zajmujemy  się tu wszystkim od początku do końca. Dzięki temu mamy pewność, że to co oferujemy w naszym sklepiku to samo dobro.

Każdy z naszych produktów ma swój własny sekret, który zgodnie z myślą Hipokratesa powoduje, że pożywienie staje się lekarstwem. Oto, co konkretnie składa się na wysoką jakość naszych produktów:

MIÓD I PRODUKTY PSZCZELE: 

 • PODRÓŻUJEMY Z PSZCZOŁAMI PO WARMII I MAZURACH, a ściślej po dalekich ostępach regionu, dalekich od cywilizacji. Miejsc gdzie pszczoły znoszą najlepszy miód szukaliśmy latami i… znaleźliśmy.
 • miód, ZARAZ PO ODWIROWANIU Z PLASTRÓW PRZELEWAMY DO HERMETYCZNIE ZAMYKANYCH SŁOIKÓW i przechowujemy w chłodnej i ciemnej spiżarni. NIE ROZGRZEWAMY i go nie przetrzymujemy w stalowych beczkach - to pozwala zachować wszystkie jego aromaty i walory.
 • używamy wyłącznie drewnianych uli, ocieplanych słomą. Do LECZENIA PSZCZÓŁ STOSUJEMY NATURALNE KWASY ORGANICZNE, dopuszczone do użytku w pasiekach ekologicznych.
 • nasza pasieka działa pod nadzorem Powiatowego Lekarza Weterynarii, który kontroluje warunki konfekcjonowaniu produktów pszczelich i bada ich jakość. 

OLEJE:

 • nasiona i pestki, z których tłoczymy nasz olej NIE WIDZIAŁY ROUNDUPU! Brak glifosatów w uprawie to naszym zdaniem absolutnie najważniejsza cecha jakości surowca do tłoczenia oleju! Znalezienie właśnie takich pestek i nasion umożliwia nam pszczelarska znajomość z wieloma rolnikami-pasjonatami.  
 • olej tłoczymy NA ZIMNO przy użyciu niewielkiej prasy ślimakowej wykonanej w całości ze stali nierdzewnej. Wydajność jest nieduża - olej tłoczymy powolutku w niedużych partiach, dzięki temu zawsze jest ŚWIEŻY.
 • NIE FILTRUJEMY OLEJU, dzięki czemu nie traci cennych składników. Nasz olej podlega jedynie naturalnej sedymentacji (cięższe cząstki stałe osiadają na dnie), po której przelewamy go do buteleczek z grubego, ciemnego  szkła.
 • nasze gospodarstwo podlega nadzorowi Sanepidu.  

MĄKA i ZIARNO - które zaraz pojawią się w sklepiku

 • mąkę MIELIMY W KAMIENNYCH ŻARNACH, czyli prawie tak jak u zarania dziejów. Mąka mielona w ten sposób nie może być bardzo drobna, ale za to zachowuje wszystkie swe cenne właściwości. 
 • MIELIMY TUŻ PRZED WYSYŁKĄ. Mielenie na świeżo to warunek zachowania wszystkich składników odżywczych zboża,  które powinno być jak najdłużej przechowywane w postaci ziarna.
 • używamy wyłącznie ORKISZU - archaicznej pszenicy sprzyjających naszemu zdrowiu. Orkisz jest łatwostrawny, bogaty w składniki odżywcze, a zawarty w nim gluten ma zupełnie innych skład i właściwości niż gluten przemysłowej pszenicy, a co ważniejsze, często nie powoduje alergii u osób uczulonych. 
 • używamy wyłącznie zboża pochodzącego z EKOLOGICZNYCH UPRAW - NASZYCH I SĄSIADÓW z naszej gminy. Dzięki temu mamy pewność, że w proces produkcji tego podstawowego składnika diety nie wmieszała się żadna chemia.
 • ta część naszej działalności podlega nadzorowi Sanepidu.  
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl