Miód łąkowy kremowy, nierozgrzewany, 400 g
towar niedostępny
Opis
Miód łąkowy - miód dziki
Miód łąkowy w nomenklaturze naszej pasieki to miód wielokwiatowy, zebrany przez pszczoły na zdziczałych warmińskich łąkach i nieużytkach. Nie jest to zatem mieszanina nektarów z rozmaitych uprawach, ale miód prawdziwie dziki. I to właśnie jest jego zasadnicza zaleta - naturalne łąki, są zupełnie wolne od oprysków i nawozów sztucznych. Miód, który pszczoły są w stanie zebrać na takim pożytku, szczyci się bogatym i zróżnicowanym składem, oraz naturalnością pochodzenia przywodzącą na myśl czasy nieuprzemysłowionego rolnictwa.
Wiosenny miód łąkowy w smaku i aromacie
Warmińska łąka wiosną wygląda jak jedna wielka zieloność. Trzeba przyjrzeć się jej z bliska by wśród traw dostrzec niepozorne kwiatki komonicy zwyczajnej, świerzbicy polnej, jasnoty, czy dzikiej szałwi. Nawet duża dzika marchew zważywszy na swój zielono biały kolor nie rzuca się szczególnie w oczy. Mimo to, łąka - taka dzika, nie koszona i pozostawiona sama sobie jest dla pszczół bazą cennego i zróżnicowanego pożytku. Wiosenny miód łąkowy jest aromatyczny, delikatny i stosunkowo rozbudowany w smaku - jak na miód wczesny. Miód który przed Wami, poddaliśmy procesowi kremowania - czyli mieszania w trakcie procesu krystalicacji, co dodatkowo nadało mu miękkiej aksamitnej konsystencji.
Miód łąkowy wszechstronnego zastosowania
Delikatny w smaku, o przyjemnym kwiatowym aromacie. Jego konsystencja jest idealnie kremowa. Dzięki tym cechom nada się niemal do wszystkiego. Znakomity do smarowania na pieczywie (kremowa konsystencja), świetny do słodzenia napojów (delikatny smak i kwiatowy aromat). Polubią go gofry, naleśniki, sałatki owocowe i sosy winegret.
Miód surowy, nierozgrzewany
Naszych miodów nigdy nie poddajemy obróbce termicznej, nie trzymamy ich w stalowych beczkach, ale przelewamy do słoików zaraz po odwirowaniu z plastrów, dzięki czemu nie tracą swych właściwości i aromatów. Miód surowy należy przechowywać w chłodzie - najlepiej w temperaturze poniżej 18°C.